Her sene kutlanan ve bu yıl 17-22 Nisan 2017 tarihleri arasında kutlanmakta olan ve İlçe Müftülüğümüz, Türkiye Diyanet Vakfı Çamlıhemşin Şubemiz ve Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte ortaklaşa düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak 21 Nisan Cuma günü namaz çıkışında Merkez Camisinden Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonuna kadar “Suriye’de Çocuklar Ölmesin” temalı yürüyüş yapıldı.
 
Atatürk İlk ve Orta Okulu Konferans Salonunda 13.30-15.30 saatleri arasında Kaymakamımız Sayın Okan Daştan tertip edilen Kutlu Doğum Haftası programına katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi. Açılış konuşması İlçe Müftüsü Yunus Erdoğan tarafından yapıldı. Sinevizyon gösteriminin akabinde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilahi dinletisi, hadis okuma, şiir okuma etkinlikleri gerçekleştirildi.
 
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Hz. Peygamber (s.a.v.)’i anma, anlama ve anlatma etkinlikleri kapsamında Atatürk İlk ve Orta Okulu Konferans Salonunda hazırlanan programda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali KUMAŞ “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferans verdi.
 
Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Okan Daştan ve Belediye Başkanımız Osman Haşimoğlu tarafından ödülleri verildi. Katılımcılara yapılan ikramlarla program sona erdi.